2. FORDULÓ

SP  2006.08.20. 20:45

Dömsöd SE - Lindab-Törökbálinti TC 5-3

Dömsöd SE - Lindab-Törökbálinti TC  5-3  (2-0)

Összeállítás: Gonda G. - Sipos P., Lak P., Süveges P. (Szalma B. 65. p.) - Foki (Pop R. 75. p.) - Szczerbinszki A. (Auer P. szünetben),  Lakatos R., Gonda I., Gáznár N. -  Juhász J., Mike P. (Bolla F. 75. p.)

Gólok röviden:
18. perc: Hazai szöglet után sikerül felszabadítanunk, ám a labda visszakerül a kapu elé, s azt ötösnél álló csatár két kézzel maga elé teszi a labdát, majd a rövid sarokba lő 1-0.
41. perc: Előre rúgott labdába Lak fejel bele rosszul, s így a csatár már csak kapusunkra vezeti a labdát. 15 méterről lövésre szánja magát a támadó, ami középre megy, de a gyepen megpattan, s így kapusunk fölött jut a kapuba 2-0.

58. perc: Lakatos előre ívelt labdáját JUHÁSZ JÁNOS vágja kapásból a hosszú alsó sarokba 15 méterről 2-1.
65 perc: Süvegest kipasszolják a bal szélen, majd Lakot is kicselezik, és végül kapusunk a rövid alsó sarokra kap gólt, 10 méterről 3-1.
70. perc: Auer helyére ívelik be a labdát, majd a jobb szélről középre gurítanak, ahol az üresen érkező csatár a kapuba passzol 4-1.
73. perc: A hazai gólt, ugyanígy hozzák össze, ám ezúttal magasan jön a labda, amit fejjel helyeznek az üres kapuba 5-1.
81. perc: Gáznár gurít GONDA IMRE elé, aki 16 méterről hatalmas gólt lő a jobb alsó sarokba 5-2.
84. perc: Nagy kavarodás a hazai kapu előtt, GONDA IMRE reagál a leghamarabb, és 5 méterről spiccel a kapuba lő 5-3.

Összefoglalva:
Rosszul kezdtük a mérkőzést, már a második percben megszerezhette volna a vezetést az ellenfelünk, de nekik sikerült az üres kapu mellé gurítani 6 méterről. A mérkőzés további részében gyakorlatilag az történt, amit mi szerettünk volna. Uraltuk a mezőnyt játszottuk a játékunkat. Kialakítottunk rengeteg helyzetet, ám azok a kapufán vagy a kapus tenyerén csattantak. Minden jól ment egészen a 18. percig, amikor szöglet után egy buta gólt kaptunk. Nem álltunk meg tovább támadtunk, ám a ziccerek még is rendre mellé gurultak, vagy a hálóőr kezében kötöttek ki, nem jött össze semmi. Majd a legrosszabbkor a félidő előtt ismét egy kontra után kaptunk egy gólt, ami talán egy rendes pályán nem pattant volna át kapusunk fölött, ám most "még a pálya is a hazai oldalnak lejtett". Ha már lejt... Ide vehetjük a játékvezető hibáját is, ami 1-0-ás állásnál volt. Beíveljük a labdát oldalról a kapu elé, a dömsödi védő felugrik, kinyújtja a kezét, és a labdába üt a tizenhatoson belül, de a bíró még sem vette észre.
A második játékrészben folytatódtak támadásaink sora, s végre sikerült betalálni. Nem örülhettünk sokáig, mert ellenfelünk egy hatalmas védelmi hibának köszönhetően ismét növelte előnyét. Csapatunk összezuhant, gyorsan kaptunk kettőt még, padlót fogtunk és futottunk az eredmény után.
Mai napon nem játszottunk katasztrofálisan, csupán nem jött össze elöl semmi, védőink pedig nem tudták felvenni a lépést a hazaiak gyors kontráival. Rá kell jönnünk, a focit nem pontokra, hanem gólra játsszák. Talán még "örülhetünk", hogy ez a pofon a szezon elején jött. Minden esetre van szégyenkezni valónk, hiszen nem sok csapat mondhatja el magáról, hogy kikapnak a "pofozógéptől".